Spotkanie Koła Diabetyków

We wtorek 9 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie Koła Diabetyków i wszystkich zainteresowanych tematyką zdrowego trybu życia. Naszym gościem była pani doktor Katarzyna Załęska, diabetolog i internista, która mówiła o niealkoholowym stłuszczeniu wątroby.

Słuchacze dowiedzieli się jakie są objawy tej groźnej choroby i w jaki sposób się ją leczy. Pani doktor podkreśliła ogromną rolę profilaktyki i działań, które warto podjąć, by jak najdłużej cieszyć się dobrym zdrowiem. Ważna jest przede wszystkim zdrowa, bogata w witaminy dieta, a także dopasowana do wieku i możliwości regularna aktywność fizyczna. Należy także wystrzegać się alkoholu. Co ciekawe, przed otłuszczeniem wątroby chroni regularne picie kawy. Słuchacze dowiedzieli się również, że zły wpływ na wątrobę mogą mieć niektóre leki,    a także suplementy diety przyjmowane w nadmiarze. Zażywanie wszelkich farmaceutyków trzeba więc zawsze konsultować z lekarzem, co jest szczególnie ważne w przypadku osób chorych na cukrzycę.

Podczas spotkania jego uczestnicy otrzymali ulotki na temat życia z cukrzycą oraz bezpiecznego i higienicznego przyjmowania insuliny. W spotkaniu udział wzięło 27 osób.

Udostępnij