Budynek biblioteki - główne wejście

Film promocyjny o naszej bibliotece

Ostatnio w bibliotece wiele się dzieje, mnóstwo różnorodnych imprez , dla dorosłych i dla dzieci: spotkania autorskie , koncerty, wystawy itd. Wszystko to za sprawą nowych warunków jakie uzyskała MBP po zakończonym w 2015 r remoncie. Nowoczesne wnętrza i wyposażenie oraz poszerzona oferta imprez kulturalnych zachęcają czytelników do odwiedzenia naszej placówki. Bardzo się z tego cieszymy.Nie zapominajmy jednak, że podstawową działalnością biblioteki jest gromadzenie, opracowanie i udostępnianie zbiorów , -upowszechnianie czytelnictwa. I chociaż praca bibliotekarza –pracownika czytelni, czy wypożyczalni jest „mało medialna” i przypomina pracę ekspedientki w sklepie, to jej rezultaty takie jak: ilość wypożyczeń, odwiedzin, czy ilość zarejestrowanych czytelników stanowią podstawę do merytorycznej oceny placówki, a zwłaszcza liczą się przy ubieganiu się o środki finansowe w ramach ogłaszanych projektów.

Nasza placówka nadal chce się rozwijać i z nich korzystać . Zachęcamy zatem do zapisywania się do biblioteki i korzystania z naszych zbiorów i imprez kulturalnych.

Jak zostać naszym czytelnikiem?

Aby zostać czytelnikiem i móc korzystać z Wypożyczalni dla Dorosłych należy się zapisać. W tym celu wystarczy przyjść do nas z dokumentem tożsamości zawierającym numer PESEL, podać swoje podstawowe dane i podpisać zobowiązanie potwierdzające znajomość regulaminu biblioteki.

Zasoby prasy w Czytelni dla Dorosłych dostępne są dla wszystkich, także dla osób, które nie są naszymi czytelnikami. Jednak aby skorzystać z księgozbioru Czytelni należy się zapisać. Wygląda to tak samo jak w Wypożyczalni. Ze zbiorów Czytelni można korzystać wyłącznie na miejscu.

Zarejestrować się wystarczy tylko raz, zapisany czytelnik może bezpłatnie korzystać ze zbiorów zgromadzonych we wszystkich działach biblioteki.

Znaczek okolicznościowy z kuponem "joker" wydany z okazji jubileuszu 90-lecia założenia Miejskiej Biblioteki Publicznej