Chcesz poznać nowe osoby?
Porozmawiasz chętnie o literaturze, a nie masz wokół siebie ludzi o podobnych zainteresowaniach?
Chcesz być na bieżąco z nowościami?
Chętnie przeczytasz ciekawą książkę, która nie zawsze jest dostępna w naszej wypożyczalni?
Szukasz atrakcyjnej formy spędzenia wolnego czasu?
Dołącz do nas! Dyskusyjny Klub Książki w bibliotece to świetny adres dla „moli książkowych”!
Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych! Raz w miesiącu, w soboty o 9.00
Więcej informacji w Czytelni dla Dorosłych na piętrze i pod nr telefonu: 85 730 21 07.
2.10.2021 Spotkanie DKK
2 października 2021 r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem dyskutowaliśmy o książce Mariusza Wilka ,,Dom nad Oniego’’. Autor książki, przenosi czytelnika w magiczny świat Północnej Rosji. Wilk świadomie odcina się od cywilizacji i wybiera życie w zgodzie z naturą. Opisuje swe przeżycia, obserwacje oraz doświadczenia w nowym zagadkowym świecie. Autor porusza wiele wątków politycznych, społecznych oraz historycznych. Opisuje życie religijne mieszkańców, zwyczaje oraz obrzędy charakterystyczne dla regionu Północnej Rosji. Autor również nie stronił od opisów przyrody, które odgrywają ważną rolę, bowiem dzięki wiernemu odzwierciedleniu krajobrazów autor wprowadza swojego czytelnika w tajemniczą scenerię Zaonieża, miejsca, w którym żyje. Wszystkim uczestniczkom DKK autor jak i treść zawarta w książce utkwiła w pamięci. Ustaliłyśmy, że kolejną klubową lekturą będzie „Marsz Polonia’’ Jerzego Pilcha.
4.09.2021 Spotkanie DKK
4 września 2021 r. po letniej przerwie wznowił działalność Dyskusyjny Klub Książki. Na wrześniowym spotkaniu rozmawiałyśmy o książce Eustachego Rylskiego „Obok Julii”. Powieść przenosi czytelnika w realia lat sześćdziesiątych i ukazuje skomplikowaną ówczesną rzeczywistość i trudne wybory, których dokonuje bohater. Na tle tego wszystkiego toczy się historia miłosna. Ustaliłyśmy, że kolejną klubową lekturą będzie „Dom nad Oniego” Mariusza Wilka.
3.10.2020 Spotkanie DKK
Tematem dyskusji była książka Wasilija Aksionowa „Moskwa kwa kwa”. Ta groteskowa powieść ukazuje w krzywym zwierciadle czasy późnego stalinizmu. Obecny w utworze humor kontrastuje z poważnymi tematami poruszonymi przez autora, który pokazuje zdemoralizowane sowieckie elity. W książce przedstawiony został szereg wyrazistych postaci – od płomiennej przedstawicielki Komsomołu, poprzez oddanych działaczy partyjnych aż do jednostek wywrotowych, próbujących zniszczyć ustrój socjalistyczny. Powieść jest szerokim studium przedstawiającym tamte czasy.