Wystawa „Dom Langbardów. Pamięci drewnianego Bielska”

W bibliotecznej Galerii na Piętrze można obejrzeć wystawę pt. „Dom Langbardów. Pamięci drewnianego Bielska” przygotowaną przez Doroteusza i Maksyma Fioników z Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach. Opowiada ona o urodzonym w Bielsku Podlaskim białoruskim architekcie i przedwojennych dziejach jego rodziny, która mieszkała w naszym mieście.

Na starych zdjęciach widoczny jest zamieszkiwany przez Langbardów dom, a także inne budynki charakterystyczne dla miasta. Na jednej z plansz autorzy wystawy nawiązują do filmu „Znachor”, kręconego w Bielsku w latach 80, gdzie dom bohaterów wystawy także jest widoczny. Ostatnie jego zdjęcia pochodzą z 1999 roku, chwilę później budynek zburzono.

Zawarty na planszach tekst opisuje sięgającą XVIII wieku historię rodziny Langbardów i ich życia w Bielsku na przestrzeni prawie dwustu lat – opowieść kończy się tuż po II wojnie światowej. Poznajemy bliżej również postać Józefa Langbarda – bielszczanina, architekta, które swoje zawodowe życie związał głównie z Białorusią i z Mińskiem.

Historia tej żydowskiej rodziny inspirowała lokalnych artystów. Na planszach znajdują się nawiązujące do niej wiersze lokalnych poetów – Jerzego Plutowicza i Nadziei Artymowicz, a także obraz „Dom żydowski” mieszkającego w Bielsku Podlaskim białoruskiego malarza Olega Kobzara.  

„Pejzaż zimowy” – wystawa prac powstałych w Pracowni Plastycznej „Atelier” w BDK

W Galerii na Piętrze na górnym holu biblioteki można oglądać wystawę malarską pt. „Pejzaż zimowy”. Autorkami prac są uczestniczki zajęć w istniejącej od 2013 r. w Bielskim Domu Kultury Pracowni Plastycznej „Atelier”. Na wystawie znalazły się obrazy kilku pań, m. in. założycielki pracowni pani Maryli Babulewicz i pani Eugenii Kruk. Prace przedstawiają zimowe krajobrazy: domy drzewa, rzeki utrzymane w chłodnej tonacji. Wystawę będzie można oglądać do końca stycznia. Zapraszamy do odwiedzenia Galerii na Piętrze.

Wystawa „Społem, czyli razem!” - 6.10.2023

Od piątku 6 października 2023 r. w Galerii na Piętrze można oglądać wystawę „Społem, czyli razem”, która jest efektem międzypokoleniowego projektu realizowanego przez bielską bibliotekę. Wystawa opowiada o nieco już dzisiaj zapomnianym, jednym z obszarów działalności „Społem” Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Bielsku Podlaskim. Większość bielszczanek i bielszczan pamięta ulubione lokale czy sklep, które w czasach PRL były podstawowym miejscem zaopatrzenia, a może są i do dziś. Jednak bielska „Społem” to nie tylko handel czy gastronomia. To również działalność społeczno – kulturalna. Od 1962 roku pod skrzydłami „Społem” działał niezapomniany Ośrodek Praktyczna Pani, będący fenomenalnym wręcz antidotum na wszelkie potrzeby mieszkańców miasta. Praktyczna Pani pełniła funkcję świetlicy, domu kultury, biblioteki, muzeum i teatru w jednym. To oczywiste, że z taką ofertą przyciągała rzesze mieszkańców obu płci i w każdym niemal wieku. Czarno-białe fotografie, prezentowane na naszej wystawie doskonale oddają klimat minionej epoki. Przedstawiają przejęte zabawą dzieci, młodzież pożytecznie spędzającą czas i dorosłych korzystających z różnych propozycji Ośrodka. Zapraszamy do oglądania i dzielenia się swoimi wspomnieniami.

Wystawa dostępna jest w godzinach pracy biblioteki.

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”

Fot. Jerzy Sołub

Wystawa zdjęć Natalii Radziszewskiej „Cosplay z Wiedźmina w plenerach gminy Ciechanowiec” – 01-28.09.2023

W dniach 01-28.09.2023 w Galerii na Piętrze MBP można oglądać wystawę fotografii Natalii Radziszewskiej pt. „Cosplay z Wiedźmina w plenerach gminy Ciechanowiec”. Składają się na nią zdjęcia, do których autorka wystawy pozuje ustylizowana  na postacie z książek Andrzeja Sapkowskiego. Widzimy więc: Yennefer, Ciri, Geralta i innych bohaterów bestsellerowej sagi w strojach i z rekwizytami opisanymi na kartach poszczególnych tomów serii. Tłem tych oryginalnych artystycznych fotografii są piękne zielone plenery gminy Ciechanowiec.

Natalia Radziszewska zawodowo zajmuje się fotografią, także artystyczną. Sama o sobie mówi tak: „Za kulisami- wielka fanka Władcy Pierścieni i Wiedźmina. 
W wolnych chwilach podróżuję pomiędzy światami wcielając się w to i owo- tak powstają autoportrety. Zdjęciami zawsze chcę przekazać COŚ WIĘCEJ. Podlasie okazało się dla mnie światem idealnym ku temu, żeby rozwijać swoją fotograficzną pasję.”

Wystawa „Cosplay z Wiedźmina” nie jest pierwszym projektem artystki. Wcześniej powstały, również złożone ze stylizowanych autoportretów, „Metamorfozy” czy „Eliza i Wilhelm, czyli najbardziej niezwykła historia miłosna XIX-wiecznej Europy”.

Wszystkich naszych czytelników zachęcamy do obejrzenia ekspozycji i podzielenia się wrażeniami w wyłożonej w Galerii na Piętrze księdze pamiątkowej udostępnionej przez artystkę.

Projekt „Regał”

To  projekt, związany z promowaniem książki autorskiej, ilustracji i czytelnictwa pod postacią wystawy objazdowej. Powstał w wyniku współpracy Muzeum Regionalnego w Słupcy i Pracowni Ilustracji Wydawniczej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Książki składające się na Regał to wypożyczone na czas wystawy/warsztatów dzieła artystów, które nie ujrzały światła księgarnianych półek i – być może – nie ujrzą go wcale. A są przepiękne, zabawne, o głębokiej treści, nietuzinkowym wykonaniu, osobiste i wreszcie mają swoją szansę na bycie odkrytymi. Książki autorskie tworzą pojemną kategorię, która łączy w sobie zarówno książki artystyczne, jak i picturebooki czy ilustrowane opowieści. Warunek jest jeden – muszą one być wymyślone i zaprojektowane od początku do końca przez jedną osobę.

Swoją podróż Regał rozpoczął właśnie w ww. muzeum, gdzie stacjonował na przełomie września/października 2015 roku. Oprócz tego wybrani autorzy przeprowadzili warsztaty na podstawie swoich książek. Kolejne edycje odbyły się w 2017, 2018 i 2019 roku. Regał odwiedził kilkanaście różnych bibliotek i galerii w całej Polsce. Pokazał czytelnikom ponad 100 wyjątkowych, niewydanych książek autorskich.

W naszej Bibliotece macie Państwo możliwość zapoznania się z 39 niebanalnymi książkami przez cały czerwiec. Regał został wyeksponowany na holu po prawej stronie.

facebook.com/projektregal

WYSTAWA-ZABAWA z Wydawnictwem Zakamarki

Zapraszamy wszystkich czytelników literatury dla dzieci na wystawę prezentującą najpopularniejsze serie i najbardziej lubianych bohaterów z Zakamarkowych książek.

Wystawa jest jednocześnie zabawą – każda z 15 plansz zawiera pytanie o przedstawione na niej postaci. Dla tych, którzy odpowiedzą na najwięcej pytań, przewidujemy książkowe upominki.

Przyjdźcie, obejrzyjcie i sprawdźcie, ile pamiętacie z przeczytanych książek!

A może będzie to podpowiedź, co w najbliższym czasie wypożyczyć z biblioteki?

Wystawa dostępna w czytelni dla dzieci i młodzieży do 26 lipca!

Współorganizator:

Wydawnictwo Zakamarki

www.zakamarki.pl

Wydawnictwo Zakamarki od ponad 14 lat wydaje cenione na całym świecie i tłumaczone na dziesiątki języków szwedzkie książki dla dzieci. Ofertę uzupełniają starannie dobrane tytuły francuskie. Wiele Zakamarkowych publikacji to książki obrazkowe dla młodszych dzieci, jest też sporo ciekawych propozycji dla dzieci starszych, czytających już samodzielnie. Najbardziej popularne serie to książki o Lassem i Mai, Piaskowym Wilku, Mamie Mu czy Albercie Albertsonie.

#zakamarki #bielskpodlaski #bibliotekabielskpodlaski #wygrajksiążkę

Wystawa fotografii pt. „Mielniczanie”

Zapraszamy wszystkich miłośników fotografii na wyjątkową wystawę pt. „Mielniczanie” na którą składają się czarno-białe zdjęcia wykonane w latach 80. w Mielniku nad Bugiem przez Piotra Cieślę, fotografika, członka Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Fotografików. Zdjęcia ukazują malowniczy nadbużański pejzaż oraz codzienne życie polskiej wsi na Wysoczyźnie Drohiczyńskiej; oko fotoreportera uwieczniło mieszkańców  przy pracy, podczas wypoczynku i na dziecięcej zabawie. Portrety i scenki rodzajowe stanowią ważny dokument zapisu życia społeczności sprzed niemal 40 laty.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy, która będzie prezentowana w Galerii na Piętrze Miejskiej Bibliotece Publicznej do końca sierpnia.

Więcej o autorze zdjęć tutaj: http://www.piotrciesla.pl/pl/start

Wystawa "Ballady miejskie" Mateusza Bielskiego w Galerii na Piętrze

Miejska Biblioteka Publiczna w Bielsku Podlaskim zaprasza na wystawę “Ballady miejskie” Matusza Bielskiego zrealizowaną w ramach projektu “Mickiewicz – FUSION” przez Książnicę Podlaską. Prace wchodzące w skład ekspozycji inspirowane są tekstami Adama Mickiewicza. To wizualne przeniesienie ludowych podań, wierzeń w czasy współczesne i obrazowe osadzenie ich w realiach nam bliskich, jest ambitnym i przyciągającym zabiegiem artystycznym. Umiejscowienie obrazu we współczesności i estetyka prac wpisują się w nurt tzw. urban fantasy, czyli baśni miejskich, które święcą triumfy w ostatnich latach, zarówno w literaturze, filmie jak i grach.

Mateusz Bielski – ilustrator i artysta koncepcyjny, współpracujący z czołowymi wydawnictwami polskimi i zagranicznymi. W jego dorobku znajdują się gry planszowe, figurkowe i karciane, okładki książek i komiksów. Tworzy technikami cyfrowymi okazjonalnie sięgając po tradycyjne media. Organizator gier fabularnych i miejskich, fascynat legend i mitologii. Animator kultury, członek fundacji Grający Białystok, współorganizator cyklicznych spotkań z grami analogowymi “Planszówki Johnny’ego i Mateusza”.

Wystawa dostępna w godzina pracy biblioteki. Wstęp wolny.

Wernisaż wystawy Anny Kotowicz

Malarstwo dużego formatu rozgościło się w bibliotecznych salach, a wszystko za sprawą artystki Anny Kotowicz, absolwentki łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Seria obrazów zgromadzonych na wystawie powstała w ciągu ostatnich dwóch lat; jak mówi o nich sama autorka „(…) to obrazy – odbicia świadomie porzucające język opowieści, stworzone do kontemplacji, nieśpiesznego odkrywania. Zwrócone ku światłu, harmonii, wibracji sprawczej energii”. Piątkowy wernisaż był okazją do spotkania ze światem jej wrażliwości, wymiany myśli i odczuć w obcowaniu z jej pracami. Wszystkich ciekawych tego języka zapraszamy na ul. Kazimierzowską w godzinach otwarcia biblioteki. Wystawę można oglądać do końca listopada.

(zdjęcia Piotr Łozowik)

WYSTAWA FOTOGRAFICZNA MAGDY SOBCZAK

Uwielbiamy różne spojrzenia na to, co bliskie, a czasem dalekie w naszym regionie. Jedną z takich odsłon funduje nam Magda Sobczak, która mówi o sobie “mam na imię Magdalena, jestem fotografem i zbieram historie bez retuszu”. Jakie są to opowieści, co odsłaniają, co uwidacznia oko artystki, autorki projektu Polska moje podwórko, sprawdźcie koniecznie przychodząc do biblioteki.

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z fotografką

https://www.radio.bialystok.pl/podrozepok…/index/id/189559

A tu jeszcze więcej informacji o autorce:

https://www.foto-adventure.pl/o-mnie/

Polecamy!

Wystawa rysunków w Galerii na Piętrze

Od połowy września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bielsku Podlaskim można obejrzeć prace EWELINY BAGIŃSKIEJ. Ewelina to absolwentka Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Akademii Sztuk Pięknych. Ukończyła grafikę i kulturoznawstwo. Od zawsze uwielbiała tworzyć. Jako dziecko spędzała dużo czasu wycinając wycinanki, rysując czy malując. Zawsze chciała wiązać swoją przyszłość ze sztuką. Jej największą inspiracją jest Walt Disney. To dzięki niemu zaczęła rysować. Inspirowała się postaciami z bajek i sama próbowała je odtwarzać, a potem tworzyć własne. W jej pierwszych pracach pojawiały się głównie księżniczki. Z czasem zaczęła tworzyć portrety, które rysuje do dziś. W swoich pracach stara się pokazać ludzie piękno zewnętrzne jak i wewnętrzne. Tworząc obrazy stara się zwracać uwagę na każdy szczegół. Jej prace są głównie czarno białe, aby kolor nie odwracał uwagi od samej postaci.

Wystawa Moda wydawnictwa Dwie Siostry

Co to takiego i do czego służy? Co i kto się przez nią wyraża? Jak się rozwijała przez lata i co się w niej wydarzyło w ostatnim wieku, o tym możecie poczytać w książce “M. O. D. A. metki, obcasy, dżinsy, adidasy”. To z niej dowiecie się skąd się wzięły ubrania i jakie zwariowane pomysły projektantów doprowadziły ją do miejsca w którym jesteśmy.

No, a w bibliotece zrobiło się modnie za sprawą prac Katarzyny Boguckiej, która zrobiła ilustracje do tej książki.

Polecamy.

Może kreska ilustratorki zainspiruje Was do własnych twórczych poszukiwań…

WYSTAWA POWARSZTATOWA

W Galerii na Piętrze pojawiła się wystawa zbiorowa będąca efektem warsztatów malarstwa intuicyjnego prowadzonych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bielsku Podlaskim, Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Sokółce, Domu Kultury w Augustowie w ramach współpracy z Instytutem Studiów Kulturowych wraz z galerią Biuro Wystaw Kulturoznawczych. Prace wykonane zostały przy użyciu tuszy alkoholowych i podejmują różne zagadnienia od narodzin, miłości, spokoju po śmierć. W taki sposób powstało 50 prac, które można oglądać w Galerii na Piętrze do końca lipca w godzinach pracy biblioteki. Z końcem miesiąca wystawa powędruje do Sokółki i Augustowa.

Malarstwo intuicyjne jest metodą malowania, którą stworzył szwedzki artysta malarz Curt Kallman. Był wykładowcą w Akademii Sztuk Pięknych w Sztokholmie. Przez 14 lat pracował nad metodą malowania, która połączyłaby sztukę malarską z rozwojem wewnętrznym i stałaby się swego rodzaju narzędziem, które mógłby wykorzystywać każdy człowiek na Ziemi.

 

Wernisaż twórczości Pinu_Pauliny Karczewskiej

Czwartkowym wernisażem otworzyliśmy wystawę twórczości Pinu_Pauliny Karczewskiej. Paulina, jak pisze na swojej stronie @Pinu Obrazy intencyjne, z potrzeby duszy i serca

Dzielę się tym, co we mnie

Prawdą mojego doświadczenia

Radosną twórczością bez szkoły

Inspiracjami zaczerpniętymi

Historiami własnymi i usłyszanymi

Z radością

Wdzięcznością

Kropka.

Wystawa „Co robią uczucia”

W kwietniu 2022 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej gościliśmy wystawę Wydawnictwa Dwie Siostry „Co robią uczucia?”. Przeurocze ilustracje Aleksandry Zając świetny tekst Tiny Oziewicz zainspirowały nas do zorganizowania warsztatów przy okazji, których rozmawialiśmy o uczuciach. Szukaliśmy odpowiedzi na pytania: czym są uczucia, gdzie mieszkają, o czym nam mówią? Bawiliśmy się w ich rozpoznawanie, grając w kalambury. Uczestnicy warsztatów tworzyli własne ilustracje inspirowane odpowiedzią na pytanie: co robi złość, radość, smutek, wesołość.

Wystawa „Książka artystyczna”

4 maja rozstrzygnięty został organizowany corocznie konkurs „Książka artystyczna” skierowany do placówek opiekuńczych dla osób dorosłych. Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy plastycznej formą przypominającą książkę artystyczną. W tym roku na wszystkich nadesłanych pracach pojawił się fragment wiersza Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy”. Na konkurs wpłynęło osiem prac. Udział wzięli uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Bielsku Podlaskim oraz pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej w Brańsku, Białowieży, Czerewkach i Kozarzach. Uczestnicy zastosowali bardzo różne techniki plastyczne: wydzierankę, haft, wypalanie w drewnie, pojawiły się też prace w formie jajka wielkanocnego, konstrukcji przestrzennej oraz z tekstem wiersza w języku migowym. Przyznano jedną nagrodę główną i wyróżnienia równorzędne. Wszystkie prace można obejrzeć na wystawie pokonkursowej w „Galerii na Piętrze”.

Wystawa „PODLASIE W OBIEKTYWIE IM. WIKTORA WOŁKOWA 2020" w Galerii na Piętrze

Fotografie nagrodzone w ramach 16. konkursu „Podlasie w obiektywie im. Wiktora Wołkowa” organizowanego przez Muzeum Kultury Białoruskiej w Hajnówce pojawiły się w bibliotece. Prace, które prezentujemy w galerii zostały zgłoszone do konkursu w  2020 r., wówczas w inicjatywie udział wzięło 162 osoby, które nadesłały 565 fotografii Podlasia. Spośród, których  wybranych zostało 41 najlepszych, oddających klimat naszego regionu, jak piszą organizatorzy „Podlasie to bogactwo. Żyjemy w cudownym zakątku, niektórzy mawiają, że U Pana Boga za piecem…. Podlasie jest naszą dumą. Jest tu unikatowa przyroda, wielokulturowość, różnorodność wyznaniowa, drewniana wieś i … dobrzy ludzie. Konkurs jest swoistym hołdem i pewnego rodzaju wdzięcznością za to różnorakie bogactwo, którym Podlasie nas darzy. Sympatia do fotografii dała dodatkowy impuls do spłodzenia tego wydarzenia, które można śmiało powiedzieć, że stało się dokumentem, zapisem tego, co mija lub już dawno odeszło.  Podlasie to wdzięczny obiekt, który daje wielkie możliwości popisu umiejętności, artyzmu i wrażliwości odbiorców. Konkurs niewątpliwie sprzyja zachowaniu dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego Podlasia”.

WYSTAWA BOŻONARODZENIOWA

Kolorowe, błyszczące, wiszące, stojące ozdoby świąteczne pojawiły się w “Galerii na piętrze”. Ich autorzy: Wanda Kropiwnicka, Krystyna Bienias, Adrian Bienias, Iwona Krawczyk włożyli dużo pracy i serca w ich wykonanie, a my mamy ogromną przyjemność je Państwu zaprezentować.

Wystawa w Galerii na Piętrze z warsztatów plenerowych

W Galerii na Piętrze pojawiła się nowa wystawa, która jest efektem warsztatów plenerowych organizowanych przez Podlaski Instytut Kultury w różnych zakątkach Podlasia. Prace malarskie powstały w okresie od 2009 do 2019 r.

Autorami prac są: Teresa Kosman, Edyta Traczewska, Janusz Kulesza. Janina Bartulewicz, Janusz Kulesza, Joanna Galon, Elżbieta Borowska, Barbara Piekarska, Anna Kisielewska, Elżbieta Czausz Matel.

Zapraszamy do odwiedzin biblioteki, a tym samym obejrzenia twórczych rozwinięć na temat wybranych podlaskich przestrzeni.

10-lecie Carnavalu Sztukmistrzów - wystawa plakatu cyrkowego

Prace są efektem konkursu przeprowadzonego w roku 2019 przez Warsztaty Kultury w Lublinie z okazji 10-lecia Carnavalu Sztukmistrzów, festiwalu sztuki nowego cyrku, odbywającego się od 2008 r. w przestrzeni miejskiej Lublina. Zadaniem uczestników konkursu było nawiązanie do tradycji Polskiej Szkoły Plakatu, w której plakat cyrkowy zajmował znamienite miejsce.

"Książka artystyczna" - wystawa prac pokonkursowych w "Galerii na Piętrze"

Z okazji Światowego dnia Książki i Praw Autorskich przypadającego na 23 kwietnia 2021 r., rozstrzygnięto konkurs pn. “Książka artystyczna”. Konkurs skierowany był głównie do beneficjentów Domów Pomocy Społecznej, z którymi biblioteka współpracowała dotąd w stacjonarnej formie. W konkursie udział wzięli: Dom Pomocy Społecznej w Kozarzach, Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Brańsku, Dom Pomocy Społecznej „Rokitinik” w Białowieży, Dom Pomocy Społecznej w Czerewkach. Nadesłane prace z wykonane zostały w różnorodnych technikach, i zostały wystawione jako efekt pokonkursowy w “Galerii na Piętrze”. Wszyscy uczestnicy konkursu decyzją jury zostali nagrodzenia za kreatywność, zaangażowanie i staranność wykonania prac.

Książki artystyczne można oglądać do 15 maja br. – zobacz prace

„RETROspektywa” wystawa w „Galerii na Piętrze”

Od 8 lutego w „Galerii na Piętrze” można obejrzeć się wystawę fotografii pt. „RETROspektywa” białostockiej grupy nieformalnej FOTOspółdzielnia. Ma ona na koncie dwie duże wystawy tematyczne w galerii Podlaskiego Instytutu Kultury, który objął patronatem działalność grupy.

Twórcy, których prace składają się na wystawę w bibliotece, to: Krzysztof Borowski, Cezary Fabiszewski, Ewa Czerniakiewicz, Piotr Łozowik, Maria Safarewicz oraz Krzysztof Andraka. Fotografie prezentują dorobek grupy na przestrzeni ostatnich 3 lat; część prac jest efektem pleneru artystycznego, który odbył się w w okolicach Bielska Podlaskiego latem 2019 r.. W zdjęciach dominuje klasyczna czerń i biel oraz szeroko rozumiany portret.

"Podlaskie rękodzieło" - wystawa w Galerii na Piętrze - archiwum(2020)

Od 10 grudnia w “Galerii na Piętrze” można zapoznać się z wystawą pt. “Podlaskie rękodzieło”, czyli artefaktami rękodzielniczymi wykonanymi przez panie z Klubu Seniora przy Gminnym Ośrodku Kultury w Orli – Irenę Dmitruk i Walentynę Suszcz. Wystawa ozdób bożonarodzeniowych obejmuje ozdoby haftowane w technice płaskiej, jak i przestrzennej; bombki “na balonie”, choinki i gwiazdy z wikliny papierowej oraz bombki w technice quillingu wystawione w gablocie informacyjnej w przedsionku MBP, wykonane zostały przez mieszkankę Orli, panią Krystynę Grygoruk. Wystawę można oglądać przez cały okres świąteczny do 5  stycznia.

"Portrety Misiów" - wystawa na Parterze MBP

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia przygotowano wystawę pt. “Portrety Misiów” z myślą nie tylko o najmłodszych czytelnikach; w holu na parterze MBP można oglądać prace plastyczne w różnych technikach – od akwareli, collage’u, flamastrów, po grafikę uzupełnioną pastelą olejną. Misie są wielkoformatowe i przedstawiają popularnych bohaterów bajek i książek. Autorami prac są twórcy pochodzący z Bielska Podlaskiego, związani z plastyką zawodowo, jak i pasjonaci tego kierunku. Wystawę będzie można jeszcze zobaczyć w przyszłym roku 2021 r., serdecznie zapraszamy! Przypominamy o dezynfekcji rąk i maseczce na terenie biblioteki – dbajmy o siebie nawzajem.

"Adrian rysuje" wystawa prac Adriana Bieniasa w Galerii na Piętrze MBP - archiwum(2020)

ADRIAN BIENIAS” . . . rysownik od urodzenia”, jak sam o sobie mówi; grafik, na co dzień pracownik kulturalny w MOKSiR w Kleszczelach. Posługuje się ołówkiem, rzadziej rapitografem. Powstałe prace inspirowane są klasyką komiksu i baśniowymi światami, zaś w doborze tematów ogranicza go tylko wyobraźnia.