Wystawa w Galerii na Piętrze z warsztatów plenerowych

W Galerii na Piętrze pojawiła się nowa wystawa, która jest efektem warsztatów plenerowych organizowanych przez Podlaski Instytut Kultury w różnych zakątkach Podlasia. Prace malarskie powstały w okresie od 2009 do 2019 r.

Autorami prac są: Teresa Kosman, Edyta Traczewska, Janusz Kulesza. Janina Bartulewicz, Janusz Kulesza, Joanna Galon, Elżbieta Borowska, Barbara Piekarska, Anna Kisielewska, Elżbieta Czausz Matel.

Zapraszamy do odwiedzin biblioteki, a tym samym obejrzenia twórczych rozwinięć na temat wybranych podlaskich przestrzeni.

10-lecie Carnavalu Sztukmistrzów - wystawa plakatu cyrkowego

Od 1 czerwca zapraszamy do Galerii na Piętrze na wystawę plakatu cyrkowego.

Prace są efektem konkursu przeprowadzonego w roku 2019  przez Warsztaty Kultury w Lublinie z okazji 10-lecia Carnavalu Sztukmistrzów, festiwalu sztuki nowego cyrku, odbywającego się od 2008 r. w przestrzeni miejskiej Lublina. Zadaniem uczestników konkursu było nawiązanie do tradycji Polskiej Szkoły Plakatu, w której plakat cyrkowy zajmował znamienite miejsce.

Tegoroczna edycja Carnavalu Sztukmistrzów, stanowiąca jedno z najważniejszych wydarzeń-wizytówek Lublina, odbędzie się w dn. 22-25 lipca 2021 r.

Wystawę będzie można oglądać przez cały okres wakacyjny.

"Książka artystyczna" - wystawa prac pokonkursowych w "Galerii na Piętrze"

Z okazji Światowego dnia Książki i Praw Autorskich przypadającego na 23 kwietnia 2021 r., rozstrzygnięto konkurs pn. “Książka artystyczna”. Konkurs skierowany był głównie do beneficjentów Domów Pomocy Społecznej, z którymi biblioteka współpracowała dotąd w stacjonarnej formie. W konkursie udział wzięli: Dom Pomocy Społecznej w Kozarzach, Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Brańsku, Dom Pomocy Społecznej „Rokitinik” w Białowieży, Dom Pomocy Społecznej w Czerewkach. Nadesłane prace z wykonane zostały w różnorodnych technikach, i zostały wystawione jako efekt pokonkursowy w “Galerii na Piętrze”. Wszyscy uczestnicy konkursu decyzją jury zostali nagrodzenia za kreatywność, zaangażowanie i staranność wykonania prac.

Książki artystyczne można oglądać do 15 maja br. – zobacz prace

„RETROspektywa” wystawa w „Galerii na Piętrze”

Od 8 lutego w „Galerii na Piętrze” można obejrzeć się wystawę fotografii pt. „RETROspektywa” białostockiej grupy nieformalnej FOTOspółdzielnia. Ma ona na koncie dwie duże wystawy tematyczne w galerii Podlaskiego Instytutu Kultury, który objął patronatem działalność grupy.

Twórcy, których prace składają się na wystawę w bibliotece, to: Krzysztof Borowski, Cezary Fabiszewski, Ewa Czerniakiewicz, Piotr Łozowik, Maria Safarewicz oraz Krzysztof Andraka. Fotografie prezentują dorobek grupy na przestrzeni ostatnich 3 lat; część prac jest efektem pleneru artystycznego, który odbył się w w okolicach Bielska Podlaskiego latem 2019 r.. W zdjęciach dominuje klasyczna czerń i biel oraz szeroko rozumiany portret.

"Podlaskie rękodzieło" - wystawa w Galerii na Piętrze - archiwum(2020)

Od 10 grudnia w “Galerii na Piętrze” można zapoznać się z wystawą pt. “Podlaskie rękodzieło”, czyli artefaktami rękodzielniczymi wykonanymi przez panie z Klubu Seniora przy Gminnym Ośrodku Kultury w Orli – Irenę Dmitruk i Walentynę Suszcz. Wystawa ozdób bożonarodzeniowych obejmuje ozdoby haftowane w technice płaskiej, jak i przestrzennej; bombki “na balonie”, choinki i gwiazdy z wikliny papierowej oraz bombki w technice quillingu wystawione w gablocie informacyjnej w przedsionku MBP, wykonane zostały przez mieszkankę Orli, panią Krystynę Grygoruk. Wystawę można oglądać przez cały okres świąteczny do 5  stycznia.

"Portrety Misiów" - wystawa na Parterze MBP

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia przygotowano wystawę pt. “Portrety Misiów” z myślą nie tylko o najmłodszych czytelnikach; w holu na parterze MBP można oglądać prace plastyczne w różnych technikach – od akwareli, collage’u, flamastrów, po grafikę uzupełnioną pastelą olejną. Misie są wielkoformatowe i przedstawiają popularnych bohaterów bajek i książek. Autorami prac są twórcy pochodzący z Bielska Podlaskiego, związani z plastyką zawodowo, jak i pasjonaci tego kierunku. Wystawę będzie można jeszcze zobaczyć w przyszłym roku 2021 r., serdecznie zapraszamy! Przypominamy o dezynfekcji rąk i maseczce na terenie biblioteki – dbajmy o siebie nawzajem.

"Adrian rysuje" wystawa prac Adriana Bieniasa w Galerii na Piętrze MBP - archiwum(2020)

ADRIAN BIENIAS” . . . rysownik od urodzenia”, jak sam o sobie mówi; grafik, na co dzień pracownik kulturalny w MOKSiR w Kleszczelach. Posługuje się ołówkiem, rzadziej rapitografem. Powstałe prace inspirowane są klasyką komiksu i baśniowymi światami, zaś w doborze tematów ogranicza go tylko wyobraźnia.

Wystawa „PODLASIE W OBIEKTYWIE IM. WIKTORA WOŁKOWA” 2020 w Galerii na Piętrze

Wystawa „PODLASIE W OBIEKTYWIE IM. WIKTORA WOŁKOWA” 2020 w Galerii na Piętrze

Wystawa „PODLASIE W OBIEKTYWIE IM. WIKTORA WOŁKOWA” 2020 w Galerii na Piętrze