Projekt „Moja biblioteka: przestrzeń wiedzy i rozmowy o Unii Europejskiej”

Ruszamy z projektem „Moja biblioteka: przestrzeń wiedzy i rozmowy o Unii Europejskiej”

W 2024 roku przypada 20. rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, a także odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Udział w projekcie będzie okazją do refleksji i wspomnień, jak zmieniała się nasza społeczność przez 20 lat członkostwa w Unii Europejskiej. Dzięki projektowi w naszej bibliotece odbędą się trzy spotkania dla mieszkańców z ekspertkami i ekspertami Team Europe Direct na ważne tematy europejskie oraz przeprowadzimy lekcje biblioteczne na temat źródeł aktualnej i rzetelnej wiedzy o Unii Europejskiej.

Zapraszamy też do Czytelni dla Dorosłych, gdzie pojawił się zorganizowany w ramach projektu kącik europejski, z aktualnymi, interesującymi materiałami i publikacjami.

Projekt „Moja biblioteka: przestrzeń wiedzy i rozmowy o Unii Europejskiej” realizowany jest przez Komisję Europejską Przedstawicielstwo w Polsce oraz Fundację Civis Polonus.