Instytucje unijne i zaangażowanie obywatelskie

Kolejne spotkanie w ramach projektu „Moja biblioteka: przestrzeń wiedzy i rozmowy o Unii Europejskiej” odbyło się w czwartek 25 kwietnia. Gościliśmy prof. dr hab. Macieja Perkowskiego – kierownika Europe Direct Podlaskie.

Zgromadzona w czytelni młodzież – uczennice i uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. B. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim mogła dowiedzieć się m. in. jaka jest rola Parlamentu Europejskiego, w jaki sposób podejmowane są decyzje we wspólnych europejskich sprawach oraz o tym jak ważny jest głos obywateli w życiu wspólnoty.

Spotkanie organizowane w ramach projektu „Moja biblioteka: przestrzeń wiedzy i rozmowy o Unii Europejskiej”. Projekt Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce realizowany przez Fundację Civis Polonus.