Spotkanie DKK

23 marca podczas pierwszego wiosennego spotkania DKK rozmawialiśmy o książce Rebeki Jones pt. „Hrabina. Tragiczna historia Elżbiety Batory”. Bohaterką tej powieści jest postać historyczna – siostrzenica króla Stefana Batorego. Czytelniczki zwróciły szczególną uwagę na okrucieństwo i bezwzględność opisanej postaci – morderczyni młodych dziewcząt i kobiet, dążącą do tego, by dzięki kąpielom w ich krwi jak najdłużej zachować młodość. Klubowiczki podkreśliły jednak także to, że Elżbieta żyła w okrutnych czasach, w których nie liczono się      z ludzkim życiem, a to też mogło mieć wpływ na jej postępowanie. Przytoczyły też opinie historyków piszących o tej postaci, którzy twierdzili, że Elżbieta padła ofiarą intryg krewnych zazdrosnych o majątek i przypisywano jej nawet te zbrodnie, których nie popełniła. Książka zrobiła na czytelniczkach duże wrażenie, ale zastrzegły, że polecają ja tylko dla ludzi  o „mocnych nerwach”. W spotkaniu udział wzięło 8 osób.


Uczestniczki spotkania w trakcie dyskusji. Na stole książki i kawa, w tle wyposażenie czytelni i półki z książkami


Uczestniczki spotkania w trakcie dyskusji. Na stole książki i kawa, w tle wyposażenie czytelni i półki z książkami


Uczestniczki spotkania w trakcie dyskusji. Na stole książki i kawa, w tle wyposażenie czytelni i półki z książkami


Uczestniczki spotkania w trakcie dyskusji. Na stole książki i kawa, w tle wyposażenie czytelni i półki z książkami


Uczestniczki spotkania w trakcie dyskusji. Na stole książki i kawa, w tle wyposażenie czytelni i półki z książkami


Uczestniczki spotkania w trakcie dyskusji. Na stole książki i kawa, w tle wyposażenie czytelni i półki z książkami


Uczestniczki spotkania w trakcie dyskusji. Na stole książki i kawa, w tle wyposażenie czytelni i półki z książkami


Na okrągłym stole ustawione jedna na drugiej kilka egzemplarzy książki. Widoczna okładka jednego z nich