20 lat Polski w Unii Europejskiej

Pamiętasz jak wyglądało nasze miasto zanim Polska stała się częścią wspólnoty europejskiej?

Zapraszamy młodszych i starszych mieszkańców i mieszkanki na spotkanie, które odbędzie się 10 maja o godz. 16.00 w naszej bibliotece.

Podczas spotkania wspólnie porozmawiamy o tym:

• jak, dzięki unijnemu wsparciu, zmieniło się nasze życie i okolica przez 20 lat,
  • czego oczekujemy w kolejnych latach członkostwa w Unii Europejskiej,
  • co my – mieszkańcy i mieszkanki miasta Bielsk Podlaski – możemy zaoferować jako polski wkład w budowaniu europejskiej wspólnoty.

W spotkaniu będzie uczestniczyła dr Beata Jurkowicz, ekspertka sieci Team Europe Direct, która opowie o zmianach w życiu społecznym w Polsce, m. in. w obszarze infrastruktury, transportu i wolności przemieszczania się, pracy, edukacji, klimatu, dostępu do technologii czy praworządności.

Plakat informujący o wydarzeniu