„Życie jak ogród” – promocja tomu wierszy Tamary Rusaczyk

W środę 6 grudnia w Czytelni dla Dorosłych zagościła poezja. Tego popołudnia swój najnowszy tom wierszy pt. „Życie jak ogród” promowała pani Tamara Rusaczyk – przewodnicząca bielskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na spotkaniu pojawiło się wielu gości reprezentujących lokalne władze, instytucje kultury i organizacje pozarządowe m. in. burmistrz pan Jarosław Borowski, pracownicy Urzędu Miasta, radni, a także dyrektorka Bielskiego Domu Kultury pani Elżbieta Fionik. Przyszli również inni związani z naszym miastem literaci oraz wielu miłośników twórczości pani Rusaczyk.

Wieczór rozpoczął się od występu działającego przy UTW chóru „Jesienny liść”, który zaśpiewał hymn uniwersytetu ze słowami napisanymi przez główną bohaterkę spotkania. Potem jej wiersze w językach polskim i białoruskim czytali zaproszeni goście obecni tego popołudnia w bibliotece. Po lekturze autorka odpowiedziała na kilka pytań zadanych przez dyrektorkę biblioteki panią Iwonę Bielecką-Włodzimirow, opowiadała także słuchaczom o tym w jaki sposób tworzy swoje wiersze i skąd czerpie do nich inspirację. W dalszej części wieczoru przyszedł czas na podziękowania i życzenia dla autorki, które złożyli przedstawiciele instytucji i organizacji obecni na spotkaniu. Na zakończenie raz jeszcze wystąpił chór, który zaśpiewał dwie kolędy. Każdemu kto przyszedł na spotkanie autorka podarowała swój tomik, a chętnym rozdawała również autografy. Wieczór zakończył się słodkim poczęstunkiem.