Wiosna z książką

Wiosna to  szczególny czas dla miłośników książki. Na początku, 2 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. 23 kwietnia celebrowaliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, a przed nami Dzień Bibliotekarza, który rozpocznie Tydzień Bibliotek (8-15 maja 2024). To najlepszy moment na powołanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci. W bielskiej bibliotece od kilku lat aktywnie działa grupa miłośników książek dla dorosłych. Przyszedł czas na młodszych czytelników.

Pierwsze spotkanie było okazją do poznania się, dzielenia się swoimi czytelniczymi gustami, ulubionymi tytułami, ale również nawykami. Okazało się, że każdy z nas lubi czytać co innego: książki detektywistyczne, historyczne, książki z dreszczykiem albo takie, które wywołują uśmiech na twarzy. Jedni lubią czytać pojedyncze tytuły, inni serie książkowe. Jedni czytają książkę i dopóki nie dotrą do ostatniej strony, nie sięgają po następną; innym nie przeszkadza czytanie kilku tytułów naprzemiennie. Ale jest jedna rzecz, która łączy wszystkich nas wszystkich – miłość do książek. 

Młodym czytelnikom i czytelniczkom, którzy wzięli udział w pierwszym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci dziękujemy za inspirujący czas, a wszystkich zainteresowanych taką formą spotkania z książką zapraszamy we wtorek 21 maja 2024 na godzinę 15.00.

Udostępnij