Spotkanie autorskie z Wojciechem Koronkiewiczem

Dnia 1 grudnia gościliśmy w bibliotece Wojciecha Koronkiewicza – autora wielu poczytnych publikacji dotyczących Podlasia („Z Matką Boską na rowerze”, „Podlasie zdrowo zakręcone”, „Pływające krowy” czy „Nie zbiera się jabłek z tego sadu” – wszystkie znajdują się w naszych zbiorach). Tematem było – a jakże! – piękno Podlasia, jego wyjątkowość. Pisarz opowiedział o  tym, jak powstawała każda z jego książek, jak docierał do rozmówców, gdzie szukał inspiracji do opowiedzianych w książkach historii. W barwny sposób, przeplatając wypowiedź wieloma dygresjami i ciekawymi anegdotami, opowiedział uczestniczącym w spotkaniu uczniom, o tym, co go w Podlasiu zachwyca. Zwrócił także uwagę na fakt, że wielokulturowość to nie zawsze przenikanie się kultur – na Podlasiu bywa to relacja bardziej dynamiczna; zróżnicowanie wyznań, zachowań, wierzeń, obyczajów, a nawet smaków potraw naszego województwa jest tym, co nas wyróżnia i wzbogaca.

W spotkaniach uczestniczyli uczennice i uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Bronisława Taraszkiewicza oraz uczennice i uczniowie Zespołu Szkół Nr 4 im. Ziemi Podlaskiej.