Spotkanie autorskie z Krzysztofem Łapińskim

Podczas poniedziałkowego spotkania dzieci poznały “Dzika Dzikusa” i “Świnię Malwinę”. Obie książki opowiadają o osobliwych losach zwierząt Lasu Kabackiego. W wydarzeniu wzięły_wzięli udział uczniowie bielskich szkół, którzy z zaciekawieniem przysłuchiwały się leśnym historiom, tak dobrze znanym z ich podwórka, zapytani o hejt dobrze wiedzieli, czym jest to zjawisko, i jakie są jego konsekwencje.

„Dzik Dzikus” to z jednej strony ujmująca i trzymająca w napięciu opowieść, która ze swoimi sympatycznymi bohaterami, ich dialogami, a także uroczymi piosenkami i mruczankami wpisuje się w tradycję Kubusia Puchatka. Z drugiej to piękny, mądry i niezwykle aktualny traktat o tym, co zrobić w obliczu plotki, jak powstrzymać panikę i na czym polega prawdziwa przyjaźń.

Obie powieści stawiają czytelników przed ważnymi życiowymi pytaniami. Cieszymy się, że wszystkie zakupione na tą okoliczność książki, opatrzone autografem pisarza powędrowały do domów, Tym, którym nie udało się zakupić tych pozycji proponujemy wizytę w bibliotece. I zachęcamy do rozmów po literaturze.

Udostępnij