Narodowe Czytanie powieści “Nad Niemnem”

Z wielką radością zapraszamy Państwa do udziału w Narodowym Czytaniu, podczas którego będziemy wspólnie odkrywać piękno powieści “Nad Niemnem” autorstwa Elizy Orzeszkowej. Chcielibyśmy serdecznie zaprosić do wzięcia udziału w tej wyjątkowej literackiej podróży, która odbędzie się w dniu 9 września o godzinie 10.00. W tym roku w wyjątkowym miejscu, pasującym do scenerii z kart powieści – spotkajmy się w skansenie Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach.

“Nad Niemnem” to jedno z najważniejszych dzieł polskiej literatury, które porusza tematy miłości, patriotyzmu i tożsamości narodowej. To piękna opowieść o losach bohaterów wplecionych w realia historycznych naszej Ojczyzny.

Spotkanie będzie miało formę czytania fragmentu powieści, które będziemy mogli razem ożywić i przeżywać. Zachęcamy Was, abyście przynieśli ze sobą swoje egzemplarze “Nad Niemnem” lub skorzystali z tekstów dostępnych na miejscu.

Po zakończeniu czytania, zapraszamy Was na poczęstunek, który będzie okazją do rozmów, dzielenia się wrażeniami i pogłębienia dyskusji na temat utworu.

Wspólne Czytanie, które jest XII edycją wydarzenia organizowanego pod patronatem Pary Prezydenckiej, to nie tylko okazja do odkrywania literackich arcydzieł, ale również spotkanie miłośników literatury, którzy chcą wspólnie celebrować piękno słowa. Będzie nam niezmiernie miło, jeśli dołączycie do nas i wraz z nami oddacie hołd polskiej kulturze literackiej.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Narodowym Czytaniu powieści “Nad Niemnem” i do wspólnego dzielenia się pięknem literatury.

Narodowe Czytanie 2023. Baner