Mobilna gra historyczna w ramach projektu „Społem, czyli razem!”

Ta historia przez lata rozpalała wyobraźnię wielu bielszczan. Sprawa tajemniczego zniknięcia kartek żywnościowych wciąż nie znalazła finału. Milicjanci, na początku wysoce zmotywowani, po kilku miesiącach bezradnie rozkładali ręce. Podejrzanych brak, a kartki wciąż nigdzie nie wypłynęły.

Tak rozpoczyna się gra stworzona przez uczestników projektu „Społem, czyli razem!” –uczennice i uczniów Zespołu Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej w Bielsku Podlaskim oraz panie przed laty zawodowo związane ze „Społem” Powszechną Spółdzielnią Spożywców w Bielsku Podlaskim. Spośród wielu wspomnień związanych z bielską „sieciówką”  wybraliśmy historię, która wydarzyła się na początku lat 80 XX w. Z Działu Obrotu Towarowego zostały skradzione kartki żywnościowe pozyskane od klientów. Być może złodziej liczył na to, że uda mu się ponownie puścić je w obieg. Milicja nie znalazła sprawcy, a kartki nigdy nie wypłynęły. Wokół tek historii osnuta została gra.

Wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w śledztwie wspólnie z młodym, ambitnym i wielce zdeterminowanym policjantem Mirkiem i pomóc w rozwiązaniu sprawy zaginionych kartek, zapraszamy w sobotę 21 października 2023 r. Startujemy o godzinie 10.00 przy bibliotece. Kolejne punkty będą znajdowały się w przestrzeni miejskiej. Wystarczy mieć ze sobą smartfon z dostępem do Internetu i pobrać bezpłatną aplikację Action Track.

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”

Plakat informujący o wydarzeniu