Kreatywne soboty w bibliotece pod hasłem Światowego Dnia Dinozaura.

Ostatnie zajęcia (26 lutego) odbyły się pod hasłem Światowego Dnia Dinozaura. Sądząc po tłumnym odwiedzeniu biblioteki tego dnia, bardzo lubicie dinozaury! Można to było także wywnioskować na podstawie dużej wiedzy, jaką prezentowały zgromadzone dzieci. Spotkanie zaczęliśmy od omówienia podstawowych informacji o tych interesujących gadach: kiedy i gdzie żyły, czym się odżywiały, skąd czerpiemy o nich wiedzę. Przyglądaliśmy się także wybranym rodzajom dinozaurów i ich charakterystycznym cechom zewnętrznym. Następnie zaaranżowaliśmy mini wykopaliska, gdzie z pudeł z makulaturowymi ścinkami imitującymi ziemię, dzieci wydobywały fragmenty papierowego szkieletu dinozaura, by następnie ułożyć je wszystkie w całość i przykleić wspólnie na dużym kawałku brystolu. Był także czas na indywidualne prace plastyczne (wykonywanie prehistorycznych stworów z talerzyków, a następnie malowanie ich farbkami plakatowymi i ozdabianie). Tradycyjnie już na dzieci czekały zestawy książeczek nawiązujące do tematu spotkania oraz bogaty zbiór gier planszowych.

Zapraszamy na kolejne zajęcia za tydzień!