“Inni”. Mniejszość białoruska na Podlasiu

wpis w: Bez kategorii | 0

12 listopada 2021 r. o godz. 17 zapraszamy Państwa na spotkanie wokół książki “Inni”. Mniejszość białoruska na Podlasiu. W wydarzeniu udział wezmą autorzy Agnieszka Kasińska-Metryka, Rafał Dudała, Kamil Mrozowicz.

Oto jak o  monografii pisze jeden z jej twórców “(…)poświęcona jest polskim Białorusinom zamieszkującym Podlasie i – w zamierzeniu autorów – dotyka tych obszarów, które dotychczas nie mieściły się w spektrum naukowej obserwacji. Oprócz niezbędnego przypomnienia źródeł wielokulturowości Podlasia, skoncentrowano się na przybliżeniu Czytelnikowi jego realnych i odartych z „folderowej barwności” aktualnych problemów. Bolesna historia, zapóźnienie gospodarcze, znaczenie prawosławia dla kultury, a także specyfika lokalnej sceny politycznej mają przybliżyć prawdziwy i niezwykle złożony obraz miejsca i ludzi.”

Zapraszamy do spotkania, rozmowy.