Przedszkolaki odwiedzają bibliotekę

8 kwietnia gościliśmy w bibliotece grupę Biedronek z Przedszkola Leśna Polana. Dzieci rozpoczęły wizytę od odwiedzin Wypożyczalni dla dzieci i młodzieży. Sprawdziły, jakie książki można tutaj znaleźć i czy w zbiorach znajdują się ich ulubione. Dowiedziały się m.in. jak można zostać czytelnikiem biblioteki, czym się ona różni od księgarni, do czego używamy zakładek, czy w bibliotece należy być cicho. Następnie udały się do Czytelni, gdzie mogły się zapoznać z różnymi, interesującymi pod względem formy, książeczkami z bibliotecznych zbiorów. Grupa wykonała także pracę plastyczną – świąteczną kartkę z kaczuszką w technice origami. Pamiątkową kartkę podarowały paniom bibliotekarkom także dzieci.