4 – latki z Przedszkola Nr 9 odwiedzają bibliotekę

8 kwietnia gościliśmy w bibliotece grupę Biedronek z Przedszkola Leśna Polana. Dzieci rozpoczęły wizytę od odwiedzin wypożyczalni dla dzieci i młodzieży. Sprawdziły, jakie książki  można tutaj znaleźć i czy w zbiorach znajdują się ich ulubione. Dowiedziały się m.in. jak można zostać czytelnikiem biblioteki, czym się ona różni od księgarni, do czego używamy zakładek, czy w bibliotece należy być cicho.

Następnie przedszkolaki udały się do czytelni, gdzie pani bibliotekarka przeczytała książkę nawiązującą tematycznie do zbliżających się świąt Wielkiej Nocy oraz zaprezentowała kilka interesujących książeczek z bibliotecznych zbiorów. Grupa wykonała także pracę plastyczną – świąteczną kartkę z kaczuszką w technice origami. Pamiątkową kartkę podarowały paniom bibliotekarkom także dzieci.