Zielona Czytelnia

wpis w: Bez kategorii | 0

Rozpoczynamy prace nad udostępnieniem nowego miejsca czytelniczego pn. Zielona Czytelnia. Dzięki grantowi Fundacji Santander z projektu „Tu mieszkam, tu zmieniam EKO” balkon budynku biblioteki otrzyma bogatą roślinną aranżację i stanie się miejscem spędzania wolnego czasu, przeglądania prasy i korzystania z księgozbioru. Zielona Czytelnia ma być miejscem ogólnodostępnym, sprzyjającym miłym doznaniom obcowania z przyrodą w towarzystwie słowa pisanego.

Harmonogram działań projektowych ze względu na zmieniające się obostrzenia krajowe będzie publikowany na bieżąco. Pierwsze spotkanie planowane jest na 8 maja o godz.10.00, w sobotę po pierwszym weekendzie majowym, i odbędzie się na zewnątrz, przed biblioteką. Liczymy na pomoc zainteresowanych osób przy wspólnym przygotowywaniu mebli ogrodowych.

Kolejne działania skierowane do rodzin z dziećmi, seniorów, a także zorganizowanych grup przedszkolnych i szkolnych będą obejmować: nasadzenia, warsztaty wykonania doniczek z gliny, prowadzenie kalendarza obserwacji, warsztaty plastyczne i krawieckie.

Zachęcamy mieszkańców Bielska Podlaskiego do współtworzenia Zielonej Czytelni.

 

W razie pytań prosimy o kontakt z koordynatorką projektu Iwoną Bielecką-Włodzimirow:

animator@biblioteka-bielsk.pl lub telefonicznie pod nr 85 730 21 07.

Udostępnij