Zielona Czytelnia-odc.2 pierwsze zasadzenia

wpis w: Bez kategorii | 0

W środę 19 maja miały miejsce pierwsze zasadzenia w naszej Zielonej Czytelni – czytelni na balkonie. Skorzystaliśmy z pomocy, wiedzy i ogrodniczego doświadczenia seniorów zrzeszonych w Stowarzyszeniu Uniwersytet Trzeciego Wieku z Bielska Podlaskiego. Pod kierownictwem prezeski stowarzyszenia Pani Tamary Rusaczyk zostały zasadzone w ogrodowych donicach byliny (żurawki, dzwonki), jednoroczne kolorowe stokrotki afrykańskie, pachnąca lawenda, zjawiskowa hortensja oraz zioła: m.in. różnorodne odmiany mięty, melisy, i tymianku, a także oregano, cząber oraz dość nietypowe curry. Znalazło się też miejsce dla zielonych całorocznie iglaków.

Pierwszy etap mamy już za sobą; dodatkowo zostały już skręcone ławki, na których można było odpocząć po pracy w cieniu bibliotecznego dębu. Mamy nadzieję, że już wkrótce nasi Czytelnicy skorzystają z dobrodziejstw wiosennego słońca zaglądającego do Zielonej Czytelni, gdzie wspólnie napijemy się mięty z bibliotecznego ogródka. Koniecznie z najwierniejszą towarzyszką – ciekawą książką.