Home Wystawy Wystawa „PODLASIE W OBIEKTYWIE IM. WIKTORA WOŁKOWA” 2020 w Galerii na Piętrze

Wystawa „PODLASIE W OBIEKTYWIE IM. WIKTORA WOŁKOWA” 2020 w Galerii na Piętrze

Fotografie nagrodzone w ramach 16. konkursu „Podlasie w obiektywie im. Wiktora Wołkowa” organizowanego przez Muzeum Kultury Białoruskiej w Hajnówce pojawiły się w bibliotece. Prace, które prezentujemy w galerii zostały zgłoszone do konkursu w  2020 r., wówczas w inicjatywie udział wzięło 162 osoby, które nadesłały 565 fotografii Podlasia. Spośród, których  wybranych zostało 41 najlepszych, oddających klimat naszego regionu, jak piszą organizatorzy „Podlasie to bogactwo. Żyjemy w cudownym zakątku, niektórzy mawiają, że U Pana Boga za piecem…. Podlasie jest naszą dumą. Jest tu unikatowa przyroda, wielokulturowość, różnorodność wyznaniowa, drewniana wieś i … dobrzy ludzie. Konkurs jest swoistym hołdem i pewnego rodzaju wdzięcznością za to różnorakie bogactwo, którym Podlasie nas darzy. Sympatia do fotografii dała dodatkowy impuls do spłodzenia tego wydarzenia, które można śmiało powiedzieć, że stało się dokumentem, zapisem tego, co mija lub już dawno odeszło.  Podlasie to wdzięczny obiekt, który daje wielkie możliwości popisu umiejętności, artyzmu i wrażliwości odbiorców. Konkurs niewątpliwie sprzyja zachowaniu dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego Podlasia”.

Zapraszamy.

• Kreatywne soboty w bibliotece
    25 czerwca odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie w ramach “Kreatywnych sobót w bibliotece”. Dzieci przeglądały książki o wakacyjnej tematyce, … Continued
  • Bąbelkowo Akademia Malucha