Home Wystawy WAKACJE 2023

WAKACJE 2023

W tym roku Miejska Biblioteka Publiczna w Bielsku Podlaskim łączy propozycje wakacyjne z projektem “Słowotwórcze przestrzenie biblioteki” realizowanym w ramach Partnerstwa dla Książki.  Przygotowaliśmy dla dzieci szkolnych, w wieku od 7 do 14 lat, całą paletę atrakcyjnych działań, między innymi:

Warsztaty projektowania i konstruowania liter do instalacji artystycznej.

Podczas zajęć uczestnicy poznają tajniki pracy designera, skupią się się na warstwie kaligraficznej litery oraz tym, co można zobrazować samym jej kształtem. Spotkanie rozpoczniemy od tzw. “mikrosafari”, kiedy uczestnicy spróbują poodczuwać przestrzeń, poobserwować, jak chodzą ludzie, jak pada Słońce. Po, czym zajmiemy się projektowaniem liter i ich przestrzennych modeli, które w  kolejnym etapie zostaną przeniesione do makroskali w formie rzeźb.

Zajęcia poprowadzi projektant sztuki użytkowej Artur Puszkarewicz.

16-19 sierpnia 2023

Montaż instalacji napisu przed budynkiem biblioteki.

Uczestnicy zajęć zostaną zaproszeni do realizacji swoich projektów liter w formie przestrzennej. Tworząc tym samym instalację artystyczną przed budynkiem biblioteki. Zajęcia poprowadzi projektant sztuki użytkowej Artur Puszkarewicz.

21-26 sierpnia 2023

Tworzenie videoklipu.

Grupa chętnych zostanie zaangażowana w zbieranie i montowanie materiału video z działań projektowych.

16-23 sierpnia 2023

Słowotwórcze przestrzenie – uroczyste otwarcie

To wówczas do Bielska Podlaskiego przywędruje znakomita bajarka Katarzyna Jackowska Enemuo, która zabierze nas do świata literki O, snującej się po świecie niczym opowieść… Jaka ona będzie? Okaże się 27 sierpnia 2023 r. godz.16. Zapraszamy!

 

“Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.

Wydarzenie zostało zakończone.

Możliwość komentowania została wyłączona.

© 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Bielsku Podlaskim - WordPress Theme by Kadence WP

Skip to content