Wiosna, ach to Ty! – Kreatywne soboty w bibliotece

W ostatnią sobotę biblioteczna czytelnia dla dzieci i młodzieży ponownie rozbrzmiała gwarem i dziecięcym śmiechem. Cieszymy się, że nasze “Kreatywne soboty w bibliotece” wzbudzają Wasze zainteresowanie!

Podczas minionej celebrowaliśmy nadejście wiosny. Na początek przeczytaliśmy niedużą, ale pełną ciepła książeczkę “Kiedy jest wiosna” (seria: Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham) autorstwa Sama McBratney’a i porozmawialiśmy z dziećmi o wiośnie: czy lubią tę porę roku? Z czym im się kojarzy? Po czym można rozpoznać jej pierwsze symptomy?

W części plastycznej uczyliśmy się wykonywać kwiaty z kolorowej bibuły, którymi następnie została przyozdobiona Pani Wiosna stojąca w holu naszej biblioteki. Powstały też papierowe kwietne wianki, niektóre z nich zostały zaprezentowane w galerii poniżej.