WERNISAŻ WYSTAWY ANNY KOTOWICZ

Miejska Biblioteka Publiczna w Bielsku Podlaskim zaprasza 28 października 2022 r. o godz. 17  na wernisaż wystawy Anny Kotowicz.

Anna Kotowicz: tworzenie sztuki jest moim sposobem na przetwarzanie impulsów z poziomu materii i drogą do odkrywania ich niematerialnego wymiaru. Jest także chęcią uchwycenia fundamentalnych doświadczeń i zakomunikowania ich językiem wrażliwości, który dzielić mogę z odbiorcami moich prac.
Moje obrazy, nie posługując się językiem dosłowności, stanowią próbę połączenia z widzem na poziomie duchowym. Mam nadzieję, że te osobiste „wypowiedzi” wyrażają uniwersalne doświadczenia, jakie dzielimy jako ludzie.
Seria obrazów zgromadzonych na wystawie powstała w ciągu ostatnich dwóch lat. To obrazy – odbicia świadomie porzucające język opowieści, stworzone do kontemplacji, nieśpiesznego odkrywania. Zwrócone ku światłu, harmonii, wibracji sprawczej energii.

Ukończyłam grafikę na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Malarstwem zajmuję od wielu lat, a aktywność twórcza nabrała dla mnie szczególnego wymiaru od czasu, kiedy z rodzinnej Warszawy przeprowadziłam się do małej, podlaskiej miejscowości. Od siedmiu lat we własnej pracowni, w zgodzie ze sobą i przede wszystkim dla siebie, maluję bez ograniczeń i przeszkód. Tworzę obrazy akrylowe na płótnie oraz szkice akwarelowe.

Zapraszamy do biblioteki.

Udostępnij