Wernisaż wystawy Anny Kotowicz

Malarstwo dużego formatu rozgościło się w bibliotecznych salach, a wszystko za sprawą artystki Anny Kotowicz, absolwentki łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Seria obrazów zgromadzonych na wystawie powstała w ciągu ostatnich dwóch lat; jak mówi o nich sama autorka „(…) to obrazy – odbicia świadomie porzucające język opowieści, stworzone do kontemplacji, nieśpiesznego odkrywania. Zwrócone ku światłu, harmonii, wibracji sprawczej energii”. Piątkowy wernisaż był okazją do spotkania ze światem jej wrażliwości, wymiany myśli i odczuć w obcowaniu z jej pracami.

Wszystkich ciekawych tego języka zapraszamy na ul. Kazimierzowską w godzinach otwarcia biblioteki. Wystawę można oglądać do końca listopada.

(zdjęcia Piotr Łozowik)