Tydzień Bibliotek w Bielsku Podlaskim

Włącz się do stworzenia bibliotecznej instalacji, czyli MEGA ZAKŁADKI!

Zapraszamy do tworzenia pojedynczych zakładek, które stworzą jeden obiekt, nawiązując tym samym do idei biblioteki, łączącej czytelników w sieć.

“Biblioteka jest miejscem do którego chętnie zaglądamy, czy to przychodząc osobiście, czy tylko przeglądając stronę internetową lub facebooka. Biblioteka jest jak przyjaciel, z którym dobrze spędza się czas. Jest otwarta na wszystkich. Zawsze można znaleźć w Niej coś ciekawego dla siebie. Może to być naukowa odpowiedź na jakieś zawiłe pytanie z dowolnej dziedziny lub odwrotnie – wciągnięcie w fantazyjny i nieoczywisty świat zawarty w książce lub w grze. Oferta Biblioteki jest tak różnorodna i dostosowana do potrzeb użytkowników, że każdy znajdzie coś w niej interesującego. To dlatego Bibliotekę można nazwać Moją, Twoją, Naszą i się z nią utożsamiać”.

Zależy nam na tym, by wzmacniać łączące nas więzi. Stąd pomysł na stworzenie w ramach 20. Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek – MEGA ZAKŁADKI.

Chcesz przyłączyć się do akcji? Wykonaj własnoręcznie zakładkę! Technika, forma wykonania nie ma znaczenia. Ważne, by było to dzieło Twych dłoni, wyraz Twego twórczego podejścia do tematu.

Na zakładki czekamy w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży do 20 maja 2023 r.

Potrzebujesz więcej szczegółów? Zgłoś się do jednej z bibliotekarek tegoż oddziału.

Plakat informujący o imprezie