Spotkanie z Uładzimirem Arłou

20 grudnia 2022 r.  Miejska Biblioteka Publiczna w Bielsku Podlaskim wraz z Fundacją Komunikat zaprosiła na spotkanie z legendarnym białoruskim poetą, pisarzem Uładzimirem Arłou. Wydarzenie rozpoczęło się od powitania gości przez dyrektorkę biblioteki Iwonę Bielecką – Włodzimirow. Po, czym głos zabrał pisarz, który swoją opowieść rozpoczął od Bielska Podlaskiego, miasteczka, które darzy ogromnym sentymentem. W kolejnych zdaniach przybliżał ducha swojej twórczości, nakreślał tło jej powstania. Prezentacja publikacji została okraszona występem muzycznym syna poety, okazją do wysłuchania kilku wierszy w wykonaniu autora, zakupu książek do domowej biblioteczki.

Wydarzenie odbyło się w ramach projektu współfinansowanego przez Podlaski Urząd Marszałkowski, którego partnerem jest Województwo Podlaskie