Spotkanie autorskie z Julią Łapińską

Miło nam zaprosić Państwa na wyjątkowe spotkanie autorskie z Julią Łapińską, jedną z najbardziej uznanych debiutów kryminalnych w Polsce ostatnich lat, które odbędzie się w poniedziałek 15 stycznia o godzinie 16.00 w czytelni na piętrze biblioteki.

Julia Łapińska studiowała filozofię i dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Jest absolwentką Instytutu Reportażu. Publikowała reportaże i wywiady w Tygodniku Przegląd, Polityce, Tygodniku Powszechnym i Dużym Formacie. Jej teksty ukazywały się w antologiach opowiadań i zbiorach reportaży. Zwyciężyła w I konkursie na powieść sensacyjną Wydawnictwa Agora, pokonując blisko 500 konkurentów. W ten sposób zadebiutowała powieścią „Czerwone jezioro”. Po sukcesie kryminału, już rok później, wydała kolejną książkę „Dzikie psy”. Obie powieści łączy postać fotoreportera wojennego Kuby Kralla oraz miejscowość Borne Sulinowo, gdzie mieścił się były radziecki garnizon.

Wyróżniona w konkursie Kryminalna Warszawa, nominowana do konkursu o Nagrodę Wielkiego Kalibru 2023, laureatka Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za Kryminalny Debiut Roku 2022.

Czekamy na wszystkich miłośników literatury kryminalnej oraz na osoby, które chciałyby poznać tajniki pisania tego gatunku prozy. To doskonała okazja, by spotkać się twarzą w twarz z autorką, zadać jej nurtujące pytania oraz podyskutować o tym, co kryje się za kulisy pisania najlepszych kryminałów.

Udostępnij