Spotkanie autorskie z Anną Rybakiewicz

13 czerwca 2024 roku w Czytelni dla Dorosłych MBP odbyło się spotkanie z Anną Rybakiewicz, wyjątkową autorką powieści obyczajowych osadzonych w realiach II wojny światowej na Podlasiu. Mająca w swoim dorobku pięć powieści z zawodu radczyni prawna z pasją opowiadała o swojej twórczości, która cieszy się rosnącym zainteresowaniem czytelników.

Podczas spotkania autorka opowiedziała o swojej drodze do pisarstwa i szczegółowo odniosła się do bohaterów swoich powieści zachowując chronologię pojawiania się książek na rynku wydawniczym. Od zawsze fascynowała ją historia Podlasia oraz losy ludzi zamieszkujących ten region podczas trudnych lat wojny. Jej powieści są próbą uchwycenia codziennych zmagań, miłości i dramatów zwykłych ludzi w niezwykłych czasach.

Autorka podzieliła się swoją metodą pracy, która łączy inspiracje prawdziwymi zdarzeniami historycznymi z literacką wyobraźnią. Każda z jej książek powstaje na bazie autentycznych zdarzeń i rozmów z mieszkańcami Podlasia. Na zakończenie podzieliła się z uczestnikami spotkania planami pisarskimi i zapowiedziała swoje kolejne książki.

Spotkanie zorganizowano dzięki uprzejmości Książnicy Podlaskiej w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki województwa podlaskiego prowadzonych przez Instytut Książki.

Udostępnij