Rozstrzygnięcie konkursu „Zakładka artystyczna”

10 maja, w czasie trwania jubileuszowego XX Tygodnia Bibliotek, rozstrzygnięty został konkurs pt. „Zakładka artystyczna” zorganizowany przez Dział Udostępniania i Informacji MBP w związku z kwietniowym Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich.

Udział w nim wzięli przedstawiciele zaprzyjaźnionych z nami instytucji i stowarzyszeń: Domów Pomocy Społecznej w Białowieży, Brańsku, Kozarzach i Czerewkach, a także Środowiskowego Domu Samopomocy i Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas w naszym mieście. Na konkurs wpłynęło kilkadziesiąt prac. Zostały one wykonane z rozmaitych materiałów i różnymi technikami. Były zakładki malowane, wyszywane, wypalone i rzeźbione w drewnie, zrobione z filcu, koralików, papieru czy techniką makramy. Wszystkie one znalazły się na pokonkursowej wystawie.

Komisja złożona z pani dyrektor i pań bibliotekarek stanęła przed bardzo trudnym zadaniem wybrania najpiękniejszej pracy. Okazało się to jednak niemożliwe. Jak powiedziała pani dyrektor Iwona Bielecka-Włodzimirow witając gości, którzy dziś nas odwiedzili, wszystkie prace były wyjątkowe, miały swój styl i widać, że autorzy włożyli w nie serce. Ostatecznie każda instytucja i organizacja otrzymały nagrody: bony pieniężne. Po zakończeniu imprezy wszystkich uczestników zaproszono na poczęstunek.

Udostępnij