Projekt „Regał”

To  projekt, związany z promowaniem książki autorskiej, ilustracji i czytelnictwa pod postacią wystawy objazdowej. Powstał w wyniku współpracy Muzeum Regionalnego w Słupcy i Pracowni Ilustracji Wydawniczej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Książki składające się na Regał to wypożyczone na czas wystawy/warsztatów dzieła artystów, które nie ujrzały światła księgarnianych półek i – być może – nie ujrzą go wcale. A są przepiękne, zabawne, o głębokiej treści, nietuzinkowym wykonaniu, osobiste i wreszcie mają swoją szansę na bycie odkrytymi. Książki autorskie tworzą pojemną kategorię, która łączy w sobie zarówno książki artystyczne, jak i picturebooki czy ilustrowane opowieści. Warunek jest jeden – muszą one być wymyślone i zaprojektowane od początku do końca przez jedną osobę.

Swoją podróż Regał rozpoczął właśnie w ww. muzeum, gdzie stacjonował na przełomie września/października 2015 roku. Oprócz tego wybrani autorzy przeprowadzili warsztaty na podstawie swoich książek. Kolejne edycje odbyły się w 2017, 2018 i 2019 roku. Regał odwiedził kilkanaście różnych bibliotek i galerii w całej Polsce. Pokazał czytelnikom ponad 100 wyjątkowych, niewydanych książek autorskich.

W naszej Bibliotece macie Państwo możliwość zapoznania się z 39 niebanalnymi książkami przez cały czerwiec. Regał został wyeksponowany na holu po prawej stronie.

facebook.com/projektregal

Regał z książkami obok tablica informująca o projekcie
Regał z książkami obok tablica informująca o projekcie
Udostępnij