NOC BIBLIOTEK – informacja

wpis w: Bez kategorii | 0

NOC BIBLIOTEK

w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bielsku Podlaskim

8 października 2021

godz. 17.00

Spotkanie autorskie z Wojciechem Koronkiewiczem, autorem książki “Z matką Boską na rowerze. Podróż do cudownych obrazów, ikon i świętych źródeł Podlasia”.

Skąd pomysł na książkę? Skąd temat? Tego i jeszcze więcej dowiedzą się Państwo podczas piątkowego spotkania.

A oto, jak o publikacji wypowiada się Szymon Hołownia: „Co za piękna, mądra książka! Forma? Jak to u Koronkiewicza: czasem jak powiastka dla trochę większych dzieci. Ale treść? Tu przecież jest cała mistyka Podlasia. To książka nie tyle o kontemplacji ikon, co naszego DNA: splotu nici Zachodu i Wschodu, nie do rozplątania. To tu pod Dąbrową, Orlą, Zabłudowem od wieków jest przecież i Rzym, i Kraków, i Moskwa, i Wilno, i Bizancjum.

Po co szukać dalej, więcej? Żeby napisać taką książkę trzeba być stąd, z tego trzęsącego się co chwila kolejnym sporem uskoku tektonicznych płyt religii, narodów, kultur. Ale też trzeba lubić ludzi (…)”.

Wojciech Koronkiewicz: poeta, pisarz, filmowiec, podlaski Baćman i lewicowy aktywista podczas pandemii koronawirusa ruszył w podróż rowerem po Podlaskiem w poszukiwaniu cudownych ikon. A co zobaczył i przeżył, opisał w książce.

godz. 19.00

Gimnastyka relaksacyjna kobiet na podstawie gimnastyki słowiańskiej zajęcia poprowadzi Urszula Wróblewska, na co dzień związana z Niepubliczną Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną ”Agrafka” w Bielsku Podlaskim. Spotkanie skierowane jest do mam dzieci do 12 r.ż. , które nierzadko przemęczone, oddane wychowaniu pociech, zapominają o swoich potrzebach. Stąd pomysł by zaprosić kobiety do wspólnych ćwiczeń. Powodów dla których warto się gimnastykować jest wiele. Jednym z nich jest umiejętność wsłuchiwania się w siebie, co wspiera proces zrozumienia, akceptowania i ukochania siebie.

Na to wydarzenie obowiązują zgłoszenia. Wszystkie zainteresowane Panie zachęcamy do odwiedzenia naszej wypożyczalni, gdzie można się zapisać.

9 października 2021

Gra online „Czytanie wzmacnia”. Start godz. 16.00

Masz dość sobotniej nudy? Lubisz wyzwania? Pociąga Cię świat gier? Jeśli na któreś z pytań odpowiedziałeś „TAK!” Mamy przyjemność zaprosić Cię do udziału w grze online, przygotowanej na Noc Bibliotek 2021 r. Podejmij wyzwanie, zmierz się z zadaniami i sprawdź, czy „Czytanie wzmacnia”!

Tegoroczna edycja gry składa się z czterech ścieżek: zdrowia, relacji, wiedzy i wyobraźni. Dzięki różnorodnym zadaniom, dotyczącym m.in. literatury, książek czy naszej biblioteki zobaczysz, jak czytanie wzmacnia różne dziedziny życia! Przejście całej gry trwa ok. 2 godzin, ale można dzielić ją na części i wracać w dogodnym momencie.

Zadania można wykonywać indywidualnie lub grupowo, wszystko zależy od Twojej wyobraźni. Może to być pomysł na rodzinną zabawę lub indywidualną przeprawę celem pogłębiania swoje wiedzy, zdobywania kolejnych punktów i odznaczeń.

Gotowy? Dołącz do gry 9 października 2021 r. przy użyciu linku: https://nocbibliotek.ceo.org.pl/gra2021/l/19307

Start o godz. 16.00

9-12 października 2021 r.

Jeśli lubisz filmy, szczególnie kino familijne, wyświetlane w domowym zaciszu, to mamy dla Ciebie wyjątkową propozycję. Wystarczy, że zgłosisz się do Czytelni Oddziału dla Dzieci i Młodzieży, lub napiszesz do nas maila pod adres: biblioteka.bielsk@gmail.com, a udostępnimy Ci link z jednorazowym hasłem z dostępem do filmu “Operacja: Człowiek w czerni” w reż. Grethe Bøe-Waal. Jest to ekranizacja popularnej serii książek dla dzieci „Biuro Detektywistyczne nr 2” utrzymana w konwencji kryminału. Jesteśmy przekonani, że jest to świetna propozycja dla wszystkich domatorów!

Zapraszamy do korzystania. Link będzie aktywny od 9 do 12 października.

Zwiastun filmu: https://www.youtube.com/watch?v=WdbvJa_yoKs

NOC BIBLIOTEK
Udostępnij