Noc Bibliotek 2021

wpis w: Bez kategorii | 0

Miejska Bibliotek Publiczna w Bielsku Podlaskim po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji zachęcającej do czytania poprzez organizację różnego rodzaju wydarzeń skierowanych do lokalnej społeczności. Wszystko to w ramach Nocy Bibliotek, której tegoroczna odsłona przebiegała pod hasłem “Czytanie wzmacnia”.

Tym razem zaproponowaliśmy czytelnikom spotkanie z Wojciechem Koronkiewiczem – autorem książki “Z Matką boską na rowerze. Podróż do cudownych obrazów, ikon i świętych źródeł”, które poprowadziła dyrektor Iwona Bielecka-Włodzimirow. Uczestnicy wydarzenia poznali okoliczności powstania książki, wysłuchali wybranych historii zapisanych na jej kartach, zagłębili się w świat widziany oczami i sercem byłego dziennikarza, człowieka głodnego spotkań z drugim człowiekiem.  Przy okazji zaprosiliśmy czytelników do podzielnia się wzmacniającymi ich tytułami, bo jak wiadomo każda książka ma na nas wpływ, ale są takie, które wspierają szczególnie. Dodatkowo można było wziąć udział w zabawie zainspirowanej pozycją “Super pamięć dla seniorów i nie tylko”, która jest dostępna w naszej bibliotece.

Idąc tropem tegorocznego hasła “Czytanie wzmacnia” zaprosiliśmy mamy dzieci do 12 r. ż.  na spotkanie ze swoim ciałem, zaprzyjaźnienia się z nim w ruchu, które poprowadziła Urszula Wróblewska. Ta propozycja spotkała się ze sporym odzewem, w związku z czym zorganizowaliśmy dwie grupy ćwiczące. Panie są zainteresowane kontynuacją tego typu wydarzeń.

Nocy Bibliotek towarzyszy również zaproszenie do wspólnego oglądania filmu “Operacja człowiek w czerni” w reżyserii Grethe Bøe-Waal. Jest to ekranizacja popularnej serii książek dla dzieci „Biuro Detektywistyczne nr 2″. Z tej propozycji skorzystały dwie bielskie podstawówki, które wzięły udział w seansie zorganizowanym, dzięki uprzejmości Bielskiego Domu Kultury. W pokazie uczestniczyło ponad 60 uczniów, którzy z zaciekawieniem obejrzeli film.

Udostępnij