Niezwykłe książki w mojej, Twojej, Naszej Bibliotece

XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek za nami… Szczególny czas spotkań z czytelnikami, rozmów o książkach,  twórczych działań oczywiście wokół książek, a tych w mojej, Twojej, naszej Bibliotece nie brakuje. Podczas sobotnich kreatywnych warsztatów najmłodsi uczestnicy spotkania opowiedzieli o swoich ulubionych bohaterach książkowych. Dorośli z kolei podzielili się wspomnieniami związanymi ze swoimi pierwszymi książkami.  Nostalgię wywołała okładka jednej z książeczek z serii „Poczytaj mi mamo”, ale jednocześnie dało się wyczuć delikatną zazdrość o nietuzinkowe, zaskakujące książki, do których mogą sięgać dzieci dziś. I nad takimi właśnie wydawnictwami pochyliliśmy się podczas spotkania. Książki z klapkami, okienkami, ruchomymi elementami czy z dziurą wywołały zachwyt nie tylko najmłodszych uczestników spotkania. Największe jednak wrażenie zrobiła trójwymiarowa książka przedstawiająca wiktoriański domek. Co prawda uczestników naszych sobotnich spotkań akurat do czytania nie trzeba namawiać, ale kontakt z takimi niezwykłymi książkami, to z pewnością wielka przygoda i zachęta do twórczego działania. Okazało się, że samemu również można zrobić nietuzinkową książkę. Nasi biblioteczni goście stworzyli leporello – harmonijkowe książki, w których opowiedzieli o swoich rodzinach i nie tylko. Pojawiła się również książka edukacyjna o lesie. Kto wie? Może w przyszłości w naszym księgozbiorze pojawi się ciekawa książka autorstwa któregoś z uczestników sobotniego spotkania?