Narodowe Czytanie 2022 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bielsku Podlaskim

„Dwieście lat temu w Wilnie zostały wydane Ballady i romanse Adama Mickiewicza – zbiór poezji, który zapoczątkował w Polsce romantyzm. Młodzieńcze, a jednocześnie bardzo dojrzałe wiersze okazały się przełomowe i dzisiaj trudno wyobrazić sobie bez nich dalsze dzieje naszej literatury. Romantyczność, Świtezianka, Powrót taty, Pani Twardowska i inne niezapomniane utwory tego cyklu od dziesiątków lat łączą pokolenia Polaków. Zachwycają wyjątkową aurą, niezrównanymi opisami natury i mądrą prawdą, że świat musi być sprawiedliwy, dobro nagrodzone, a zło ukarane. Niezwykła wrażliwość, wspaniałe wyczucie języka i wyobraźnia genialnego poety sprawiły, że Ballady i romanse są esencją polskiego romantyzmu.”

Dlatego w sobotę 3 września 2022 roku o godz. 11, w trwającym Roku Romantyzmu Polskiego, zapraszamy Państwa do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielsku Podlaskim, by oddać się wspólnemu czytaniu, doświadczaniu, odbieraniu mickiewiczowskiej lektury.

Plakat: Narodowe Czytanie 2022