KREATYWNE  SOBOTY  w  BIBLIOTECE

Ostatnie zajęcia w ramach “Kreatywnych sobót w bibliotece” upłynęły pod znakiem japońskiej sztuki składania papieru, czyli origami. Spotkanie rozpoczęliśmy od prezentacji na temat historii jego powstania, zapoznania się z poszczególnymi technikami. Następnie uczyliśmy się wspólnie wykonywać żurawia – podstawową figurę origami. Robiliśmy go w wersji prostszej, jak i nieco trudniejszej. Kto miał ochotę pozostać w konwencji żurawia – składał ich więcej, by następnie tworzyć wiszącą kompozycję. A jeśli ktoś wolał spróbować składania innych figur to do dyspozycji były książki instruktażowe. Młodsze dzieci układały origami kółeczkowe – zupełnie inna technika, łatwiejsza do panowania, ale także dająca dużo satysfakcji.