Gościliśmy 4-latków z Katolickiego Niepublicznego Przedszkola Karmelki

wpis w: Bez kategorii | 0

Dzień, 14 października 2021 roku dla nas bibliotekarzy pracujących z małym czytelnikiem był wyjątkowy. Mamy nadzieję, że zwiastuje powrót do czasu sprzed pandemii koronawirusa, gdy biblioteka rozbrzmiewała gwarem wesołych dziecięcych głosów. Gościliśmy 4-latków  z Katolickiego Niepublicznego Przedszkola Karmelki. Maluchy przyszły zapoznać się  z biblioteką. Dzieci dowiedziały się co należy zrobić aby zostać czytelnikiem. Sprawdziły, czy w zbiorach biblioteki są ich ulubione bajki. Data 14.10 jest szczególna ze względu na obchody Dnia Edukacji Narodowej – święto nauczycieli. Tego dnia świętuje też Kubuś Puchatek, ulubieniec wielu pokoleń dzieci. Przedszkolaki zapoznały się Kubusiem Puchatkiem, Krzysiem i innymi mieszkańcami Stumilowego Lasu. Wysłuchały opowiadania o porządkach, które należy zrobić przed świętem. Poszukiwały ogona Kłapouchego i baryłek z miodem, które gdzieś się zapodziały przyjaciołom Kubusia. Honor mieszkańców Stumilowego Lasu został uratowany i mogli Puchatkowi wręczyć prezenty w postaci baryłek z miodem.