Biblioteka. Świat w jednym miejscu

W dniach 8-15 maja, czyli podczas trwania XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, w myśl tegorocznego hasła: Biblioteka – świat w jednym miejscu w naszej placówce odbywały się zajęcia o tematyce podróżniczej. Spotkania z uczniami rozpoczynały się pytaniami o ich własne preferencje: czy  lubią podróżować, jakie kierunki najchętniej wybraliby na podróż oraz gdzie udało im się dotąd pojechać. Czy wiedzą kim jest turysta, a kim podróżnik, oraz czy rozumieją różnicę między nimi. Uczniowie pracowali w oparciu o książki Neli oraz mapę świata, gdzie zaznaczali flagami miejsca, które mała reporterka odwiedzała w danej książce.  Poznawali ciekawostki o każdym z kontynentów w oparciu o prezentację multimedialną. “Pakowali” plecak na wyprawę decydując, co należy zabrać ze sobą wybierając się w podróż do miejsc o chłodnym klimacie, a co jadąc w tropiki.