
Diabetycy na wykładzie o alergiach
We wtorek odbyło się kolejne z cyklicznych spotkań członków Koła Diabetyków i wszystkich zainteresowanych zdrowym stylem życia. Tym razem tematem były alergie, a gościliśmy panią doktor Katarzynę Joannę Załęską.
Słuchacze dowiedzieli się, jakie są rodzaje uczuleń, co je wywołuje i jak leczy się takie dolegliwości. W przypadku alergii pokarmowych najważniejszym czynnikiem jest odpowiednia dieta eliminacyjna. Uczulenia wziewne związane są ściśle z porą roku, warto więc śledzić kalendarz pylenia roślin. Przy wszystkich dolegliwościach tego typu istotne jest stosowanie odpowiednich leków w różnych postaciach. Pani doktor podkreślała, że ważne jest ich rozsądne stosowanie w odpowiednich dawkach, bo nawet dostępne bez recepty maści czy żele stosowane w zbyt dużej ilości też mogą uczulić.












