5 – latki z Przedszkola Nr 9 z wizytą w bibliotece

22 marca naszą bibliotekę odwiedziła grupa Pszczółek z Przedszkola Leśna Polana. Dzieci zapoznały się ze zbiorami, jakie oferuje wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży oraz odpowiadały na pytania, m.in.: co robimy w bibliotece? Jak należy się w niej zachowywać? Czym biblioteka różni się od księgarni? Jak stać się czytelnikiem biblioteki?

Następnie przemieściły się do czytelni, gdzie wysłuchały bajki “Kot w butach” zaprezentowanej w formie teatrzyku kamishibai. Pani bibliotekarka pokazała przedszkolakom kilka interesujących w formie i treści książeczek z bibliotecznych zbiorów. Grupa wykonała także pracę plastyczną – kolorowe, papierowe kwiaty naklejane na kartkę.

Na koniec każdy uczestnik wizyty otrzymał własną zakładkę do książki, a biblioteka – pamiątkową kartkę od dzieci.